FV315-315 A2 Attachment
★★★★★ 4.7 99 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by twoshows.fun
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Chain Attachment Size: FV315-250-A2
  • Pitch: 315mm
  • Dimension A: 85mm
  • Dimension B: 60mm
  • Bolt Hole Diameter: 14mm
  • Angle: 70X10
  • Dimension E: 130mm
  • Dimension F: 100mm
  • Dimension C: 95mm
Brand Name USA ROLLER CHAIN
Item Weight 1.13 Kilograms
Manufacturer USA ROLLER CHAIN
Material Type Metal
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.7 out of 5
★★★★★
99 ratings | 41 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
86% (85)
4 stars
2% (2)
3 stars
1% (1)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (10)